Žďár nad Metují 18, 549 55 Žďár nad Metují
+420725654966
info@pronajam-chaloupky.eu

Turistické cíle

Turistika:

dobře značené turistické trasy nabízejí krátké nenáročné výlety v Broumovské kotlině pro rodiny s dětmi či seniory. Umožňují i celodenní přechody hřebenů Broumovských stěn s pozoruhodnými pískovcovými útvary nebo Javořích hor s klidnými listnatými lesy. Každý pěší výlet nadchne nádhernými výhledy do krajiny.

Cykloturistika:

region nabízí spojení cykloturistiky s prohlídkou památek i přírody. V rozmanité krajině si přijdou na své vyznavači horských kol, přátelé méně náročných terénů i rodiny s dětmi. Na kole je možné navštívit sousední Polsko, ať po silnici nebo po cyklostezkách. Vyznačené cyklotrasy navazují na podobně značené trasy v polském příhraničí.

Stolová hora Ostaš

z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny. Leží v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město Ostaše se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint.

Hora Ostaš vytváří přirozenou dominantu krajiny s jedinečnými pískovcovými útvary, skalním bludištěm a panoramatickým výhledem do krajiny. Pro turisty je tu připravena okružní stezka vedoucí do dvou skalních měst. Trasa do Horního labyrintu je dlouhá 3,5km a vede po modré značce. Ta prochází se kolem divokých roklin a krásných skalních útvarů, například Zbrojnoš s kuklou, Mohyla smrti, Výří brána, Čertovo auto…

Ostaš je velmi oblíbený i horolezci, kteří zde najdou přes 500 výstupových cest různých obtížností. Za pěkného počasí můžete ze skal zahlédnout Policko, Stolové hory, Bystřické hory, Králický Sněžník, Javoří hory, Kočičí skály nebo dokonce i vrcholy nad Českým rájem. Vidět jsou i Soví hory na polské straně.

mapa vzdalenosti

Police nad Metují

je nejbližší město. Můžete pěšky nebo kole po nově vybudované cyklo stezce.

Nádherné náměstí s hlavní dominantou náměstí – radnice.

Na náměstí se občas konají trhy.

V polici nad Metují se nachází světoznámé muzeum Merkur.

Nejvzácnější památkou je bývalý klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie založený roku 1213 

břevnovskými benediktiny a později barokně přestavěný.

Na okraji Police je koupaliště – k dispozici je 25 m bazén pro plavce, bazén pro neplavce a brouzdaliště.

náměstí Police nad Metují
Muzem stavebnice Merkur

Broumovské skály

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka.

Hlavňov má ideální polohu pro všechny druhy výletů: pěší turistiku, cyklovýlety i použití vlastního automobilu.

První nenáročný výlet vede po červené turistické stezce směrem do Kovářovy rokle. Cestou se nezapomeňte stavit v Mariánské jeskyni, kde je kamenný reliéf Panny Marie. Za Kovářovou roklí lze odbočit zkratkou po zelené přímo na Hvězdu.

Nádherné místo a posezení pro občerstvení.

Broumovské skály
Broumovské skály
podrobná turistická mapa

Jiráskovy skály

Zřícenina hradu Skály (Bischofstein)

Pozůstatky hradu Skály objevíte nedaleko Teplic nad Metují.

Na vrchol za překrásným výhledem vede schodiště. Dohlédnete odtud na stolovou horu Ostaš, Broumovské stěny, Javoří hory, vzdálené Orlické hory nebo polské stolové hory nebo Kamenné hory v Polsku.

Hradní zřícenina je volně přístupná, na místě najdete především místnosti vytesané přímo ve skále, ale také zbytky zaklenuté místnosti.

Z Jiráskových skal můžete pohodlně dojit na Supí skály s vrcholem Čáp v Teplicích nad Metují.

Jiráskovy skály
Jiráskovy skály

Teplicko-Adršpašské skály

Prohlédněte si nejdivočejší skalní město střední Evropy Mezi nejznámější skalní útvary patří Homole cukru, Milenci, Starosta a Starostová, Krakonošův zub a mnoho dalších.

Labyrint věží a soutěsek, jímž se proplétá řeka Metuje, je největší a nejdivočejší skalní město ve střední Evropě. Každý výraznější útvar má své jméno; Některá místa skalního města jsou dostupná jen po žebřících, zejména vysoko položené jezírko, kde se od jara do podzimu probíhají vyhlídkové jízdy na pramicích.

Teplicko-Adršpašské skály
Teplicko-Adršpašské skály
Teplicko-Adršpašské skály

V okolí do 30 km kolem chalupy je tolik turistických cílů, že to za týden pobytu neprojdete a proto již někteří z hostů za námi jezdí pravidelně každý léto a vždy objeví další a další turistický cíl.

Další cíle pomalu dáváme i na naši Facebookovou stránku:

Facebook – odkaz